Ndërlidhjet

HOUSTON


Zyrtarët e Hulliburton thanë se kompania amerikane planifikon t'u japë fund aktiviteteve të saj në Iran, pasi kontratat aktuale me këtë vend janë realizuar.
Kreu ekzekutiv i kompanisë Dave Lesar tha se në Iran s'ka klimë për biznes, dhe shtoi se Hulliburton do të mund kthehej në Iran vetëm nëse do të hiqeshin sanksionet e Shteteve të Bashkuara.
Kompania nga Teksasi, e cila më parë drejtohej nga nënpresidenti Dick Cheney, po hetohet nga hetuesit federalë amerikanë për kontratat e saj në Iran.
XS
SM
MD
LG