Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Mbrojtjes i Izraelit Shaul Mofaz tha se trupat izraelite mund të tërhiqen nga disa qytete të Bregut Perëndimor brenda disa ditëve, varësisht nga rezultati i bisedimeve me udhëheqësinë e re palestineze.
Ndërkohë, lideri palestinez Mahmoud Abbas sot mbërriti në Moskë, ku me presidentin Vladimir Putin dhe zyrtarët e lartë rusë, do t'i diskutojë mënyrat për ta çuar përpara procesin paqësor izraelito-palestinez.
XS
SM
MD
LG