Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEHERAN


Kreu i Këshillit Suprem Kombëtar të Sigurisë në Iran ka bërë thirrje për rishikimin e qëndrimeve të vendit të tij ndaj Shteteve të Bashkuara.
Hasan Rowhani tha se qëndrimi aktual kundërshtues ndaj Shteteve të Bashkuara është "naivitet politik", meqë sipas tij, Shtetet e Bashkuara kanë ndikim kryesor në ekonominë dhe sigurinë botërore.
Vetë Rowhani konsiderohet si kandidat për trashëgimtarin e Mohammad Khatamit në zgjedhjet presidenciale në 17 qershor.
XS
SM
MD
LG