Ndërlidhjet

JERUSALEM


Më se 100 mijë persona kanë protestuar sot në Jerusalem kundër planit të kryeministrit zraelit, Ariel Sharon për evakuimin e 21 vendbanimeve hebreje nga Gaza dhe 4 sosh nga Bregu Perëndimor. Protestuesit kanë kërkuar që për këtë plan të mbahet referendum. Demonstrantët kërkuan nga zoti Sharon që të pranoj mbajtjen e referendumit si shenjë e mbrojtjes së unitetit në Izrael.
XS
SM
MD
LG