Ndërlidhjet

KANDAHAR


Pesë persona u vranë dhe nëntë të tjerë u plagosën kur vetura e tyri hasi në një minë në Afganistanin Jugor, ka kumtuar zyrtari lokal, Halek Pashtun. Ai ka informuar se ky incident ka ndodhur 14 kilometra në veri të Kandaharit. Këtë rast e kanë konfirmuar edhe zyrtarë ushtarakë.
XS
SM
MD
LG