Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sot, në Bruksel mbahet takimi mujor i ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian. Përveç çështjeve tjera, ministrat do të diskutojnë edhe për Ballkanin. Është paralajmëruar se Komisioneri për Zgjerim, Oli Ren, do të raportojë edhe për vizitën që i bëri Kosovës dhe rajonit.
XS
SM
MD
LG