Ndërlidhjet

ABUXHA


Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Kofi Anan, në një konferencë për shtyp, zgjedhjet në Irak i cilësoi të suksesshme. Ai foli edhe për prioritetet që e presin tani Irakun. "Këto zgjedhje nuk janë fundi i procesit. Ato janë fillimi i tranzicionit politik që duhet ta çojë vendin deri në ditën kur irakianët t'i i drejtojnë vetë çështjet dhe të marrin fatin në duart e tyre" tha Anan duke shtuar se është e rëndësishme që të gjithë të jenë pjesë e procesit.
XS
SM
MD
LG