Ndërlidhjet

LONDËR


Ushtria e Britanisë së Madhe filloi hetimet për shkaqet e rrëzimit të një aeroplani transportues, dje në veri - perendim të Bagdadit. Zyrtarët thanë se dyshohet që 10 deri në 15 ushtarë humbën jetën. Kryeministri Toni Bler tha se ushtria britanike është e e guximshme, e përkushtuar dhe po bënë një punë të jashtëzakonshme si përfaqësuese e vendit.
XS
SM
MD
LG