Ndërlidhjet

KUVAJT


Policia ka vrarë katër militantë dhe ka arrestuar udhëheqësin shpirtëror të grupit që ka shkaktuar trazira gjatë ditëve të fundit në qytetin e Kuvajtit.
Gjatë këtij muaji ka pasur katër shkëmbime zjarri vdekjeprurëse në Kuvajt ku kanë qenë të përfshirë militantët islamikë.
XS
SM
MD
LG