Ndërlidhjet

TOKIO


Ish ushtari amerikan Charles Jenkin, që dezertoi 40 vjet më parë në Korenë e Veriut, e ka cilësuar si njeri të keq udhëheqësin koreano-verior, Kim Jong Il. Jenkin, tashmë 64 vjecar, u kthye vitin e kaluar në Japoni së bashku me bashkëshorten e tij japoneze dhe dy vajzat. Bashkëshortja e Jenkin ishte rrëmbyer nga forcat koreano-veriore për arsye spiunazhi.
XS
SM
MD
LG