Ndërlidhjet

LONDËR


Zyrtarë britanikë thonë se po zhvillohen hetime lidhur me shkaqet e përplasjes së aeroplanit transportues ushtarak në Irak. Nga kjo përplajse patën humbur jetën 10 pjesëtarë të ushtrisë britanike. Këta zyrtarë deri tash kanë refuzuar ti komentojnë shkaqet evetnuale të këtij incidenti të rëndë. Dy grupe militante në Irak kanë marrë përgjegjësinë për goditjen dhe rrëzimin e këtij aeroplani.
XS
SM
MD
LG