Ndërlidhjet

HAGË


Seanca e planifikuar për sot në procesin kundër ish presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq është shtyrë, pasi zoti Millosheviq është i sëmurë, ka thënë gjyqtari Patrick Robinson. Ai, poashtu, ka thënë se nga raporti i mjekëve varet se sa do të zgjasë kjo ndërprerje. Nga Trbunali i Hagës, zoti Millosheviq akuzohet për krime lufte, për krime kundër njerëzimit, për gjenocid në Kroaci, në Bosnjë dhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG