Ndërlidhjet

MOSKË


Kremlini njoftoi se presidenti i Rusisë Vlladimir Putin dhe ai i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorxh Bush, gjatë një bisede telefonike diskutuan lidhur me përgaditjet për takimin e tyre të ardhshëm, në fund të këtij muaji, në Sllovaki. Shërbimi për informim i Kremlinit tha se biseda u zhillua me ftesën e Shteteve të Bashkuara dhe dy presidentët diskutuan edhe për zgjedhjet në Irak. Detaje të tjera nuk janë dhënë.
XS
SM
MD
LG