Ndërlidhjet

MOSKË


Kryesuesi i radhës i Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në EvropëDimitrij Rupel gjatë vizitës në Moskë tha se Rusia dhe OSBE-ja duhet t'u kushtojnë më shumë vëmendje raporteve të tyre politike dhe ushtarake. Ai u takua me ministrin e jashtëm rus Sergej Llavrov, me të cilin diskutuan për reformat në OSBE. Rupel tha se OSBE-ja duhet të jetë më aktive në fushën e sigurisë dhe atë ushtarake.
XS
SM
MD
LG