Ndërlidhjet

TBILISI


3 policë u vranë dhe 15 civilë u plagosën rëndë nga shpërthimi i një veture bombë në qytetin Gori, të Gjeorgjisë. Ministri i punëve të brendshme, Ivan Merabishvili tha se autoritetet e trajtojnë sulmin si akt terrorist. Ndërtesa e policisë u shkatërrua pothuajse plotësisht nga shpërthimi.
XS
SM
MD
LG