Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja caktoi për 9 shkurt një takim të ministrave të Jashtëm të aleancës me sekretaren e shtetit Condolezza Rice, kur ajo të vizitojë Brukselin.
Në turneun një javësh, Rice do t'i vizitojë Britaninë, Gjermaninë, Poloninë, Turqinë, Izraelin, Bregun Perëndimor, Belgjikën dhe Luksemburgun.
Vizitat janë parapërgatitje për turneun e presidentit George Bush në Evropë prej 21 deri 25 shkurt.
XS
SM
MD
LG