Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Ish presidenti Bill Clinton është emërtuar t'i kryesojë përpjekjet e Kombeve të Bashkuara për rehabilitimin e vendeve të goditura nga cunami.
Zëdhënësi i sekretarit të përgjithshëm, tha se Kofi Annan e zgjodhi Clintonin si të dërguarin e tij special, për të ndihmuar në përqëndrimin e vëmendjes së botës në rimëkëmbjen dhe rindërtimin e rajonit.
Më parë, presidenti George Bush i emërtoi ish presidentët Clinton dhe George Bush, që t'i prijnë grumbullimit të fondeve në Shtetet e Bashkuara për vendet e prekura nga cunami.
XS
SM
MD
LG