Ndërlidhjet

SEUL


Ndihmësit për siguri të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhorx Bush shkuan sot Seul për të diskutuar rreth rifillimit të bisedimeve për programet bërthanore, të Koresë Veriore. Drejtori për çështje të Azisë në Këshillin për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, Majkëll Grin, tha se shpreson që Korea Veriore të pranojë t'u kthehet bisedimeve gjatë palëshe. Korea Veriore kërkon garanci për ndihmë ekonomike dhe siguri nga Shtetet e Bashkuara, në këmbim të heqjes dorë nga programet nukleare.
XS
SM
MD
LG