Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja caktoi për 9 shkurt një takim të ministrave të Jashtëm të aleancës me sekretaren e shtetit Condoliza Rajse, kur ajo të vizitojë Brukselin. Në turneun një javësh, Rajs do t'i vizitojë: Britaninë, Gjermaninë, Poloninë, Turqinë, Izraelin, Bregun Perëndimor, Belgjikën dhe Luksemburgun. Vizitat janë parapërgatitje për turneun e presidentit Xhorxh Bush në Evropë, prej 21 deri 25 shkurt.
XS
SM
MD
LG