Ndërlidhjet

TBILISI


Kryeministri Zurab Zhvania kërkoi nga gjeorgjianët që të mos nguten në fajësimin e Osetisë Jugore për shpërthimin e veturës bombë, nga i cila u vranë tre policë dhe u plagosën 13 persona. Askush nuk ka marrë ende përgjegjësinë për sulmin që ndodhi dje, në qytetin Gori. Sipas deklaratave të para sulmi ishte shkaktuar nga militantët në atë rajon.
XS
SM
MD
LG