Ndërlidhjet

PODGORICË


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Karla Del Ponte tha se bashkësia ndërkombëtare duhet të ndajë përgjegjësinë për dështimin e vendeve të Ballkanit në ndjekjen e të dyshurve për krime. Këtë koment ajo e bëri pas takimeve të sotme në Podgoricë dhe udhëheqësit e Malit të Zi. 10 vjetë pas përfundimit të luftës në Bosnje, dy të kërkuarit: Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiq janë ende në arrati. Liderët në Podgoricë konfirmuan përcaktimin për bashkëpunim me Tribunalin.
XS
SM
MD
LG