Ndërlidhjet

ROMË


Gjendja shëndetësore e Papës Gjon Pali i Dytë po përmirësohet, tha ministri italian i shëndetësisë, Girolamo Sirçia. Papa 84 vjeçar u dërgua në një spital të Romës pas vështirësive me frymarrjen. Zyrtarët e Vatikanit thanë se shtrimi në spital është vetëm masë parandaluese dhe nuk ka arsye për alarm.
XS
SM
MD
LG