Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy marinca amerikanë u vranë gjatë dhunës së fundit në Irak. Sipas ushtrisë, ata humbën jetën në krahinat e banuara e shumicë synnite ndërmjet qyteteve Falluxha dhe Ramadi. Ndërkohë, 12 ushtarë irakianë u vranë në sulmet e kryengritësve, në afërsi të qytetit Kirkuk. Në Irak, po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve të së dielës dhe sipas zyrtarëve, rezultatet e para priten fillim të javës së ardhshme.
XS
SM
MD
LG