Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti i ministrave të Izraelit u takua sot në Jerusalem për të disktuuar rreth lirimit të disa qindra të burgosurve palestinezë. Gjithashtu, u diskutua edhe për tërheqjen graduale nga 5 qytete të Rripit të Gazës dhe armëpushimin e dy anshëm, që pritet të bëhet publik në samitin e javës së ardhshme, në Egjipt. Negociatorët janë duke përgaditur rendin e ditës së takimit ndërmjet kryeministrit të Izraelit Ariel Sharon dhe presidentit të Autoritetit Palestinez, Mahmud Abaz.
XS
SM
MD
LG