Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy marinca amerikanë u vranë gjatë dhunës së fundit në Irak. Ushtria njoftoi se ata e humbën jetën në krahinat e banuara me shumicë sunite ndërmjet qyteteve Fallujah dhe Ramadi.
Mbrëmë 12 ushtarë irakianë u vranë në sulmet e kryengritësve, në afërsi të qytetit Kirkuk.
Ndërkohë në Irak vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve të së dielës dhe sipas zyrtarëve, rezultatet e para priten fillim të javës së ardhshme.
XS
SM
MD
LG