Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen dhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj thanë sot se procesi i decentralizimit do të fillojë të zbatohet shumë shpejtë, përmes pilot projekteve. Petersen tha se në këtë prces pritet të ketë një konsensus të përgjithshëm, duke përfshirë edhe opozitën. Po sot, u konfirmua se dialogu për personat e zhdukur të luftës, ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, do të vazhdojë në pjesën e dytë të këtij muaji, në Beograd.
XS
SM
MD
LG