Ndërlidhjet

RAMALLAH


Oferta e Izraelit për lirimin e të burgosurve palestinezë është e papërshtatshme, thanë negociatorët palestinezë. Sipas tyre, kjo është edhe arsyeja për ndërprerjen e takimeve me përfaqësuesit e Izraelit në prag të samitit të javës së ardhshme, ndërmjet kryeministrit të Izraelit, Sharon dhe Presidentit të Autoritetit Palestinez, Abaz. Izraeli tha dje, se do të lirojë rreth 900 palestinezë dhe gradualisht do të tërheq trupat nga 5 qytete të Bregut Perendimor.
XS
SM
MD
LG