Ndërlidhjet

KABUL


Forcat perendimore gjetën mbeturinat e avionit me 104 pasagjerë, që u rrëzua dje, në lindje të Kabulit. Nuk ka të dhëna për të mbijetuarit dhe ministri i transportit nuk ka pranuar të jap hollësi. Avioni Boing 737 nuk ishte lejuar të zbres në aeroportin e kryeqytetit për shkak të borës së madhe.
XS
SM
MD
LG