Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët e zgjedhjeve në Irak thanë se në bazë të rreth 40 përqind të votave të numëruara, shumica shi-ite ka fitore bindëse në zgjedhjet e së dielës. Nga zhvillimet tjera në Irak veçohet edhe vrasja e 6 ushtarëve irakianë dhe dy ushtarëve amerikanë nga kryengritësit. Ndërkaq, gazeta italiane "Il Manifesto" njoftoi se një gazetare e saj u rrëmbye derisa po zhvillonte intervista në rrugët e Bagdadit.
XS
SM
MD
LG