Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e NATO-s dhe rreth 500 trupa afgane i kanë vazhduar kërkimet për aeroplanin e kompanisë ajrore afgane Boeing 737, i cili me qindra udhëtarët u zhduk të enjten, gjatë fluturimit në linjën Herat-Kabul.
Fillimisht u mendua se aeroplani e kishte ndërruar drejtimin në Pakistan, por zyrtarët thanë se ai nuk e kishte kaluar hapësirën ajrore të vendit fqinj.
XS
SM
MD
LG