Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë ato që i ka cilësuar si "kërcënime" të shefes së diplomacisë amerikane, Condoleezza Rice. Rice ka akuzuar "kastën e klerikëve të pazgjedhur" të Iranit për shkelje të të drejtave të njeriut dhe përpjekje për të fshehur programet e prodhimit të bombës atomike.
Burimet diplomatike të Iranit kanë theksuar se komentet e Rice nuk do kenë ndikim ndaj Teheranit, derisa ky i fundit do vazhdojë të hënën bisedimet me evropianët lidhur me programet e armëve.
XS
SM
MD
LG