Ndërlidhjet

RIAD


Autoritetet e Arabisë Saudite kanë ekzekutuar dy paksitanezë për trafik heroine në mbretërinë islamike.
Të dy personat u ekzekutuan në qytetin e shenjtë të Mekës. Ekzekutimi me prerje koke me shpatë ekziston në Arabinë Saudite, që zbaton një ligj strikt islamik për vepra të tilla si vrasje, dhunime dhe trafik droge.
XS
SM
MD
LG