Ndërlidhjet

KJEV


Ministri i jashtëm francez, Michael Barnier, ka kërkuar nga Ukraina që të zbatojë një politikë të afrimit gradual me Bashkimin Evropian. Barnier, që vizitoi Kjevin tha së synimet e Ukrainës për t'iu bashkangjitur Brukselit janë të ligjshme, por qeveria duhet të sigurojë më së pari zhvillimin ekonomik dhe stabilitetin e vendit.
XS
SM
MD
LG