Ndërlidhjet

KABUL


Trupat e Natos sot kanë arritur t'u afrohen mbeturinave të aeroplanit të udhëtarëve, i cili para katër ditësh ishte shpallur i zhdukur, ka thënë zëdhënësi i aleancës veriatlantike, Joseph Bowman. Mendohet se të 104 udhëtarët në aeroplan kanë humbur jetën. Aeroplani ishte nisur nga Herati dhe fluturonte për në Kabul, por për shkak të borës së madhe ai kishte humbur çdo kontakt me kontrollin e fluturimit.
XS
SM
MD
LG