Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 24 veta kanë humbur jetën në sulme vetvrasëse që kanë ndodhur gjatë ditës në Bakuba dhe Mosul.
Nga sulmi në Bakuba shumica e viktimave ishin policë irakainë. Për sulmin në Mosul përgjegjësinë e morri një grup që kishte lidhje me rrjetin terrorist të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG