Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Qeveria pakistaneze ka hedhur poshtë informacionet e botuara në media se babai i programeve bërthamore pakistaneze, shkencëtari Khan i ka shitur teknologji nukleare Arabisë Saudite dhe disa vendeve të tjera arabe.
Dy vjet më parë Khan kishte pranuar se i kishte shitur teknologji bërthamore Libisë, Iranit dhe Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG