Ndërlidhjet

KAIRO


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas u takua me presidentin e Egjiptit, Hosni Mubarak. Takimi u zhvillua në prag të samitit ndërmjet kryeministrit të Izraelit Ariel Sharon me Abazin, që mbahet sot në pushimoren Sharm el – Sheikh dhe pritet shpallja e armëpushimit ndërmjet dy palëve. Ky është takimi i parë i nivelit më të lartë ndërmjet Izraelit dhe palestinezëvve në katër vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG