Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një shpërthim vetëvrasës me bombë, në një qendër të rekrutimit ushtarak, sot në Bagdad u vranë 21 persona dhe janë plagosur 27 të tjerë, ka kumtuar ushtria amerikane. Poashtu sot në Bagdad, një person i armatosur sulmoi konvojin e politikanit shiit, Mithal Al-Alusi dhe vrau dy djemtë e tij. Zoti Al-Alusi, që në të kaluarën ka kritikuar Sirinë dhe Iranin, i shpëtoi këtij sulmi.
XS
SM
MD
LG