Ndërlidhjet

PARIS


Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleezza Rice sot ka kërkuar nga Evropa që të punoj me Shtetet e Bashkuara, "për ta hapur një kaptinë të re" në marrëdhëniet transatlantike. Këto komente ajo i bëri gjatë një fjalimi në Paris. Duke u përgjegjur në një pyetje, pas fjalimit, zonja Rice tha se Shtetet e Bashkuara dhe Franca kanë pasur mospajtime në të kaluarën por, të dy vendet bashkëpunojnë në shumë çështje, siç janë, paqeruajtja në Afganistan dhe në Kosovë dhe lufta kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG