Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KABUL


Qeveria e Afganistanit ka kumtuar sot se të gjithë 104 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit në aeroplanin që para disa ditësh u përplas, janë të vdekur. Autoritetet e Afganistanit thonë se shkaqet e këtij incidenti të rëndë për ta mbeten të panjohura dhe, në këtë aspekt, kanë kërkuar ekspertë nga Shtetet e Bashkuara që të ndihmojnë në zbulimin e shkaqeve të përplasjes së aeroplanit, që të enjten e kaluar ishte zhduku nga radarët e kontrollit të fluturimeve.
XS
SM
MD
LG