Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia iu bashkangjit vendeve, të cilat i bëjnë thirrje Iranit të arrijë marrëveshje me Bashkimin Evropian për të hequr dorë nga programi kontraverz bërthamor.
Pas takimit me ministrin e Jashtëm iranian Kamal Kharazi, kryeministri Junichiro Koizumi tha se Japonia mbështet përpjekjet e Britanisë, Francës dhe Gjermanisë, për të bindur Teheranin që t'i japë fund procesit të pasurimit të uraniumit.
XS
SM
MD
LG