Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano viziton Brukselin, ku me zyrtarët e Bashkimit Evropian do të diskutojë rreth përpjekjeve të Shqipërisë për anëtarësim. Ai do të takohet me Presidentin e Komisionit Evropian, Barroso, Përfaqësuesin e Lartë për Politikë të Jashtme, Solana dhe Komisionerin, Fratini. Zyra e Nanos tha se ndër temat kryesore do të jenë edhe reformat në rrugën e integrimeve evropiane dhe roli i Shqipërisë në zhvillimet rajonale.
XS
SM
MD
LG