Ndërlidhjet

BAGDAD


Komisioni i zgjedhjeve në Irak tha se numërimi i votave nga zgjedhjet e përgjithshme u ngadalësua si pasojë e rishqyrtimit të rreth 30 kutive të votimit. Nga zhvillimet tjera në Irak veçohet edhe vrasja e një gazetari irakian dhe djalit të tij, në qytetin Basra. Ndërkohë, gazetarja italiane Giuliana Sgrena, e rrëmbyer të premtën e kaluar në Bagdad, është gjallë. Gazeta ku ajo punon, "Il Manifesto" tha se ajo mbahet peng nga grupe të militantëve synni në një zonë në afërsi të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG