Ndërlidhjet

MOSKË


17 aktivistë për të drejtat e njeriut në Rusi i bënë thirrje presidentit Vladimir Putin që të pranojë apelet e udhëhqësve të kryengritësve çeçenë për fillimin e bisedimeve. Në letrën publike drejtuar Putinit, ata thanë se bisedimet mund të jenë e vetmja rrugë për ndalimin e shëndrrimit të Çeçenisë në një front tjetër në konfrontimet ndërmjet radikalëve islamikë dhe civilizimit perendimor.
XS
SM
MD
LG