Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov tha se Rusia dhe Bashkimi Evropian janë afër arritjes së mirëkuptimit për nevojën e sistemit kolektiv të sigurisë në Evropë. Pas takimit me kryesuesin e radhës së Bashkimit Evropian, Jean Asselborn, ai tha se ky sistem do të ndihmonte stabilitetin evropian.
XS
SM
MD
LG