Ndërlidhjet

LONDËR


Princi Çarls do të martohet me partneren shumëvjeçare, Kamilla Parker Bovles. Sipas televizionit "Sky News" martesa do të bëhet me 6 prill. Çarls ishte i martuar me princezën Dajana e cila vdiq në një aksident trafiku në vitin 1997. Martesa me Kamilën konsiderohet çështje e ndieshme për shkak se ajo është e ndarë dhe ish bashkëshorti është ende gjallë.
XS
SM
MD
LG