Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut tha se ka prodhuar armë bërthamore për t'u vetmbrojtur përballë kërcënimeve që vijnë nga Shtetet e Bashkuara dhe ka shtuar se nuk është e gatshme t'i ribashkohet bisedimeve për programet bërthamore edhe për një kohë të pacaktuar.
Deklarata e Ministrisë së Jashtme të Koresë së Veriut akuzon Uashingtonin se synon të rrëzojë qeverinë në Penjan.
XS
SM
MD
LG