Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shpallja e komunave pilot në kuadër të proçesit të decentralizimit në Kosovë, do të bëhet fillimisht për një territor të banuar me shumicë serbe dhe një tjetër me shumicë shqiptare, ka paralajmëruar sot Qeveria e Kosovës.
Zëdhënësi i Qeverisë, Arben Qirezi, për radion "Evropa e Lirë" tha se propozimi për caktimin e këtyre lokaliteteve do të jepet nesër pas takimit të grupit punues.
XS
SM
MD
LG