Ndërlidhjet

SARAJEVË


Bashkësia ndërkombëtare duhet të ulë praninë e saj në Bosnjë, nëse vendi përmirëson bashkëpunimin me Gjykatën e Hagës dhe merr drejtimin e duhur të reformave, ka deklaruar përfaqësuesi i bashkësisë ndërkombëtare në këtë vend, Paddy Ashdown.
Sipas tij boshnjakët duhet të marrin të gjitha përgjegjësitë duke filluar nga nëntori i këtij viti deri në zgjedhjet e përgjithshme që mbahen vitin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG