Ndërlidhjet

BERLIN


Është hapur sot në kryeqytetin gjerman festivali ndërkombëtar i filmit. "Man to Man" është titulli i filmit që hapi festivalin e Berlinit, filëm historik, që tregon historinë e zbulimeve në Afrikë në shekullin e 19-të.
Këtë vit festivali do të përqëndrohet në kontinentin afrikan. Dy filma, "Sometimes in April" dhe "Hotel Rëanda", i kushtohen gjenocidit në Ruanda.
XS
SM
MD
LG